Huset er malet indvendigt.
3 soveværelser
2 badeværelser
1 stue
1 aflukket udestue
1 køkken
1 bryggers
Delevenlig ældre villa udlejes tidsbegrænset i et af Københavns mest attraktive villakvarterer, tæt på Svanemøllen Station, havnen, Ryvangen og gode skoler.
Villaen udlejes, som den er og forefindes: Huset er ældre og bærer præg af sin alder, hvilket er afspejlet i lejen. Huset updtageres dog i disse dage og vil derfor fremstå nymalet indvendigt.
Køkken og badeværelser er daterede men funktionsdygtige. Lejemålet egner sig til lejere, der søger en rummelig bolig med god beliggenhed til en fornuftig pris – og som kan se charmen i et hus med patina.
Lejemålet er tidsbegrænset, da ejendommen skal renoveres/nedrives. Det er realistisk med 1 år - men muligvis længere.
Lejeperioden er efter aftale med mulighed for forlængelse, afhængigt af byggesagens forløb. Lejemålet er derfor oplagt for f.eks. udstationerede, internationale medarbejdere eller familier i en overgangsperiode (f.eks. under eget byggeri eller renovering).