Boligerne har alle store vindues- og glaspartier, som sørger for et smukt lysindfald, så rummene fremstår lyse og indbydende. Unikt ved lejlighederne er de karakteristiske altaner, der er opført i farvet glas i forskellige nuancer. Herfra kan du nyde en rolig stund og følge årstidernes skifte.
2-4 værelser
70 og 113 m²
God planløsning
Lyse rum
Store vinduespartier
Vaskemaskine, tørretumbler og opvaskemaskine
Der kan ikke ansøges om tilladelse til husdyrhold.
Det er ikke muligt at benytte lejligheden som delebolig
Der er ikke mulighed for at leje, hvis du er registreret i RKI
Der betales 3 måneders leje i depositum, 1. måneds leje samt 1 måneds forudbetalt leje.
*Bemærk at billederne ikke nødvendigvis er taget af/fra den pågældende lejlighed, og at udsigt m.v. derfor kan variere
Området:
Bella Hus er en nyere ikonisk ejendom i Ørestad, som byder på 62 lyse lejeboliger fordelt på 70-113 m². Lejlighederne rummer 2-4 værelser - alle med egen altan, hvorfra du kan nyde udsigten over byens liv og Amager Fælleds vilde natur.
Med en lejebolig i Bella Hus bliver du en del af det spirende Bellakvarter tæt på by, natur og metro. Her er plads til både små og store familier, par, singler og seniorer, der lægger vægt på at bo nær grønne åndehuller med plads til både fællesskab, privatliv, leg og afslapning.