Vil du gerne bo tæt på byens centrum med kort afstand til indkøb, natur og kultur? Så er denne lyse og indbydende 3 værelses lejlighed fra 2022 helt sikkert noget for dig! Lejlighedskomplekset er opført i 2022, og du vil blive den første til at bo i denne rummelige lejlighed.
Dit nye hjem er beliggende i en høj stuelejlighed i en smuk nyopført ejendom med elevator. Lejligheden byder på en praktisk entré med plads til overtøj og sko. Foruden et rummeligt soveværelse finder du ligeledes et praktisk kontor/gæsteværelse. Uanset hvilket rum du befinder dig i, så får du et smukt lysindfald. På den ene siden har du byens puls, og på den anden side bliver du mødt af Silkeborgs smukke natur.
Lejlighedens hjerte består af et køkken og stue i ét, hvor du nemt kan indrette både en sofaafdeling og en spiseafdeling. Både køkken og bad er opført i lyse og moderne materialer. Der findes desuden genveksanlæg i lejligheden, og der er mulighed for fibernet, hvis du har behov for dette. Prikken over i’et er lejlighedens store altan, som let kan indrettes med både cafesæt og blomsterkrukker.
Den nyopførte ejendom har desuden en fælles terrasse, som alle beboere i ejendommen frit kan benytte. Der hører ligeledes både et privat depotrum samt en privat parkeringsplads med til lejligheden.