Nu udlejes denne dejlige 2-værelses lejlighed på 45 m², der ligger centralt i Odense på Kochsgade og byder på moderne komfort i charmerende rammer. Lejligheden er nyopført og har en ekstremt veldisponeret planløsning der giver den fulde udnyttelse af kvadratmetrene, så lejligheden føles markant større end den i virkeligheden er, og fordi alt det vigtige, herunder vaske/tørre kombimaskine, køle-fryseskab og opvaskemaskine er i samme størrelse som havde boligen været dobbelt så stor.
Hjertet af boligen er det åbne køkken-alrum, som fremstår moderne med hvide, grebsfrie fronter, integrerede hårde hvidevarer og en elegant sort bordplade. Det flotte ægte sildebensparket i lakeret egetræ tilfører varme og karakter til rummet og går igen i hele lejligheden undtaget badeværelset. Fra stuen er der direkte udgang til en stor sydvendt altan med udsigt til grønne omgivelser – perfekt til morgenkaffen eller som en lille oase i byen.
Soveafdelingen (værelset) består af en hyggelig alkove med plads til dobbeltseng i fuld størrelse, som skaber en naturlig opdeling uden at stjæle for meget plads. Her findes også gode indbyggede skabe med masser af opbevaringsmuligheder.
Badeværelset er stilrent og moderne med grå stenfliser, væghængt toilet og separat bruseniche. Udlejer installerer inden indflytning vaskemaskine i badeværelset.
Alt i alt en lys og moderne lejlighed med mange kvaliteter – ideel til singlen eller det unge par, som ønsker en stilfuld bolig med central beliggenhed og adgang til både byliv og grønne områder.
Byggeriet er netop færdigt - og de gode lejligheder ryger først - så tøv ikke med at tage fat i os for en fremvisning.
Vi foretrækker indflytning senest 1/6, men ræk endelig ud til os hvis du ønsker fra en anden dato, så kan det være vi kan hjælpe alligevel.