Lejligheden består af et stort lyst værelse med køkken, en stor lys altan med forsatsvinduer, en rummelig entré med gode opbevaringsmuligheder og et badeværelse. Der hører et stort tørt kælderrum til lejligheden, og der er mulighed for at leje ekstra rum, hvis man skulle have behov for dette. Der er nem adgang til bebyggelsens vaskeri, da dette er placeret i samme opgang som lejligheden. Der findes også et fitnessrum i bebyggelsen. Desuden er der adgang til to store fælles cykelrum. Lejligheden befinder sig i en rolig bebyggelse med en god blanding af unge, familier og ældre.
Der er et stort grønt område, som tilhører bebyggelsen lige udenfor vinduet/døren. Der er mange indkøbsmuligheder i området, og det nærmeste befinder sig mindre end 5 minutters gang fra lejligheden. Fitness World og busforbindelser ligger ligeledes mindre end 5 minutters gang væk.
Huslejen inkluderer aconto vand og varme. Udgifter til el, internet og TV mv. står lejer selv for.
Lejligheden er IKKE delevenlig – hverken til par eller venner, og eventuelle henvendelser vil ikke blive besvaret.
Der må hverken ryges i lejligheden eller i bebyggelsens indendørs arealer. Husdyrhold er IKKE tilladt i lejligheden.
Lejligheden udlejes i minimum 2 år, og selvfølgelig meget gerne længere.
Lejemålet begynder d. 1. juni 2023 - muligvis tidligere, afhængig af hvornår lejligheden står klar efter mindre renovering.
Der vil være fremvisning lørdag d. 25/3-23 i tidsrummet 9-12 ca. Adresse og tidspunkt kommunikeres til udvalgte henvendelser.
Om dig:
Minimum 20 år
Må meget gerne have boet ude før
Ikke-ryger
Har ikke husdyr
Betaler sine regninger til tiden/styr på økonomien
Rolig person (ingen festaber), der passer på tingene
Holder hjemmet rent og ryddeligt
Ved henvendelse bedes følgende inkluderet:
Beskriv dig selv (alder, arbejde/studie, fritid, civilstand, hvilke af ovenstående kriterier du opfylder mm.)
Hvor længe du forventer at skulle bo i lejligheden
Hvis der er et tidspunkt i tidsrummet d. 25/3, der passer bedre end andre, fx senest kl. 11.00 pga. arbejde kl. 12.
Hvornår du ønsker at flytte ind.
Hvis ikke du har fået svar på din henvendelse fredag d. 24/3-23 kl. 22, er du ikke kommet i betragtning til lejligheden.
Såfremt du har fået tilbudt bolig inden fremvisning, meddeles dette, så en anden kan komme i betragtning til denne lejlighed.