Nu er der en helt unik mulighed for, at komme til at bo i en herskabslejlighed i Skibhuskvarteret, som rummer en helt særlig historie og sjæl.
Lejligheden er en del af ”det gamle rådhus” og her forenes de originale stuklofter med en nutidig renovering i eksklusive materialer. Vi er i fuld gang med at ombygge lejligheden, men du kan allerede nu se på billederne af, hvor langt vi er i processen.
Lejligheden har massivt sildebensparket i egetræ, klassiske vægpaneler der giver en atmosfære, som du sjældent ser i moderne boliger.
Der installeres der en brændeovn med glas i siden, som både tilfører varme og stemning til rummet. Der er et klassisk hvidt køkken med flot stenbordplade, messinggreb og armaturer. Der er integrerede hvidevarer og et vinkøleskab.
Det er er en rummelig 3-værelses lejlighed, med stort køkken alrum/stue, 2 soveværelser og en stor entré med indbyggede skabe. Der er udgang til en stor altan, hvor der er udsigt til den brostenbelagte baggård. (Vi har via AI genereret et vejledende billede af altanen, da den ikke er opsat endnu).
Der er mulighed for at have en kat eller en mindre hund i lejligheden - dette aftales særskilt.
Vi har medtaget et skøn på forbruget i lejligheden, det afregnes direkte til de kommende lejere.
Boligen velegnet til både parret eller den lille familie, der ønsker noget helt særligt at bo i.
Lejligheden vil også efter ønske kunne overtages før 1. maj 2026.