Ny lejebolig i Ballerup, som er klar til indflytning 15. november 2023.
I boligen findes nye lejeboliger i Ballerup. boligen består af 3 bygninger – denne bygningen kaldes Poppelhuset og er klar til indflytning 15. november 2023
Boligerne:
I Elmehuset finder du lejligheder som varierer mellem 2-4 værelser. Alle boliger har enten privat altan eller terrasse, hvor nogle altaner har udsigt til de skønne, grønne gårdrum med legeplads og opholdssteder. Der er masser af luft på sider af boligerne, som sikrer det bedst mulige lysindfald samt masser af dagslys igennem hele boligen.
Området:
Inden for få minutter finder du et væld af indkøbsmuligheder i Ballerup Centret, hvor du kan tage toget på Ballerup St. Fra din bolig i boligen kommer du nemt rundt i nærområdet til fods, på cykel eller i bil.
Derudover:
- Elevator i bygningen
- Depotrum i lejligheden
- Det er muligt at leje en p-plads i kælderen (der er også el ladepladser)
Det med småt:
- Det er ikke tilladt at stå i RKI
- Kæledyr skal godkendes af udlejer
- Bemærk, at billedmaterialet ikke nødvendigvis stammer fra den pågældende bolig.