Oldrupvej, 8350 Hundslund, Oldrup - 1. sal
En lejl. for den kræsne og pladskrævende.
Er bell. i en stille landsby, Oldrup 8350. 15-20-25 km til henholdsvis Horsens, Skanderborg og Århus. Tæt på Odder. 2,5 km til Hundslund, hvor der er en super god folkeskole til og med mellemtrinnet, meget aktiv idrætsforening, spændende indkøbsmuligheder i kollektivt drevet købmandsbutik, gode kommunale dagplejemødre, samt privat og professionelt drevet dagpleje.
De 150m2 er fordelt på 50 i stueplan og 100 på første sal. Der er mulighed for p-plads i indkørselen ved egen indgang til en stor entrè, vaskerum med bord, underskab og dobbelt fløjet højskab, depot rum og opgang til første sal.
Herfra kommer du ind i en spændende fordelingsentrè, hvorfra der er indgang til 2 x lyse værelser samt bad og toilet. Fra entreen er der endvidere adgang til et mindre walk-in-closet med lys. Og til sidst gennem en fransk dør ind i et stort køkken med god spiseplads. De nødvendige hårde hvide varer forefindes. Fra køkkenet gennem en dobbelt fransk dør ind i lejlighedens største rum, stuen på ca. 40 m2. Herfra er der flot panoramaudsigt ud over byen.
Der for nyligt lagt gulvparket på første sal.
Mulighed for at tilkøbe sig mere depotplads.
Her i byen får du/ I absolut gode naboer.
Lejer afregner selv for strøm.