Lejligheden er perfekt placeret i toppen af et nyere byggeri, med alt det gode der følger med i form af udsigt, sollys i lejligheden og nem adgang til ejendommens fælles tagterrasse.
Lejligheden består af en stor vinklet stue/køkkenalrum samt stort værelse. Køkkenet er rummeligt og anvendeligt, og er udstyret med opvasker. Badeværelset er ligeledes i flot stand og står med vaskesøjle. Foruden den fælles tagterrasse har lejligheden selvfølgelig også egen altan.
Noget der er værd at fremhæve ved lejligheden her, er beliggenheden. Den ligger i naturskønt område, med direkte adgang til Vestereng men samtidig også lige op ad Letbanens, der tager dig ind til Aarhus C på 10 min. Der er parkering til ejendommen og nem adgang til motorvejen. Desuden kort afstand til uddannelser som VIA og Skejby Sygehus og Skejbycentret ligger samtidig nært ift. indkøb og specialbutikker.
God plads til parkering og tæt gode muligheder for at komme hurtigt til og fra både centrum og motorvejen.
Overtagelse 15/10 foretrækkes - alternativt 1/11 - vi ønsker at hjælpe nuværende lejer godt videre, så det vil være en stor hjælp at ramme 15/10 om muligt.