Log ind
  1. Hjem
  2. Huse
  3. Aarhus
  4. 3 værelses
  5. Skødstrup
Plantegning
23 timer siden
3 værelses hus på 110 m²
Grenåvej, 8541 Aarhus, Skødstrup
Månedlig leje
7.559
kr
7.559 kr.
Månedlig aconto
300 kr.
Indflytningspris
38.095 kr.

Ledig fra
1. august 2026
Lejeperiode
Ubegrænset
Har du brug for et lån?

23 timer siden

Hyggeligt lille hus kun 13 km fra Aarhus

Hyggeligt lille hus kun 13 km fra Aarhus centrum med busforbindelse lige til døren. Huset er indrettet med køkken/alrum med dobbelt glasdør ind mod stor stue. 2 værelser, badeværelse og bryggers/vaskerum, hvor man har mulighed for at tilkoble vaskemaskine og tørretumbler. Boligen er løbende blevet renoveret og er med flotte trægulve og nyere sprossede vinduer. Postadressen er på Grenåvej, men ejendommen har indkørsel fra den tidligere Kastrup Skovvej og huset ligger godt tilbagetrukket på grunden. Boligen er en del af en tidligere landbrugsejendom, der i dag fungere som 2 beboelsesejendomme og lager i udbygningerne. Vand opkræves som et acontobeløb sammen med lejen. Ejendommen opvarmes med oliefyr, og lejer afholder udgiften hertil. Der er brugsret til hyggelig fælles gårdsplads.

Detaljer om bolig

Boligtype
Hus
Størrelse
110 m²
Værelser
3

Ledig fra
1. august 2026
Månedlig leje
7.559 kr.
Aconto
300 kr.
Depositum
22.677 kr.
Forudbetalt husleje
7.559 kr.
Indflytningspris
38.095 kr.
Har du brug for et lån?
Oprettelsesdato
21.5.2026
Sagsnr.
3112498
BoligAgent
Din søgning:
Aarhus, Skødstrup, Huse
Du modtager en e-mail, når der kommer nye boliger, som matcher din søgning - helt gratis!
Om udlejeren
Valideret af BoligPortal
Mere end 800 annoncer
Sidst aktiv: 1 dag siden
Oprettet: 6 år siden
Månedlig leje
7.559
kr
7.559 kr.
Månedlig aconto
300 kr.
Indflytningspris
38.095 kr.

Ledig fra
1. august 2026
Valideret af BoligPortal
Mere end 800 annoncer
Sidst aktiv: 1 dag siden
Oprettet: 6 år siden
Månedlig leje
7.559
kr

Andre boliger i Aarhus

3 vær. rækkehus på 101 m²
Tilst, Tilst Bypark
8.932 kr.I går

Populære søgninger

Alle i Huse
HENT APP
Google Play
BOLIGPORTALOm BoligPortalBlog PresseData- og privatlivspolitikCookiesHandelsbetingelserWhistleblowerordningKarriereBoligmanagerData Insights
HJÆLPUdlej værelseFlyttesynFremlejekontraktFremlej lejeboligKundeserviceVilkår
SOCIALE MEDIER
HENT APP
Google Play