Vi udlejer vores lyse og velholdte 2-værelses lejlighed i Carlsberg Byen fra 1. oktober 2026 (mulighed for overtagelse allerede 15. september) i en periode på 1,5 år.
Lejligheden er på 55 m² og ligger i et nyere byggeri fra 2021. Med næsten 4 meter til loftet, store vinduespartier og en privat terrasse ud til en hyggelig, grøn gård får man en bolig med masser af lys og en helt særlig rumfornemmelse. Derudover er der adgang til fælles tagterrasse, elevator i ejendommen og mulighed for parkering i p-kælder.
Lejligheden indeholder:
✨ Stort køkken-alrum med højt til loftet og godt lysindfald
✨ HTH-køkken med integrerede hårde hvidevarer
✨ Separat soveværelse med god skabsplads
✨ Badeværelse med separat bruseniche, vaskemaskine og tørretumbler
✨ Privat terrasse mod roligt gårdmiljø
✨ Adgang til fælles tagterrasse
✨ Elevator og cykelkælder med direkte adgang
✨ Mulighed for parkering i p-kælder
Carlsberg Byen er et levende og hyggeligt kvarter med caféer, restauranter, indkøb, grønne områder, legepladser og gode transportmuligheder lige uden for døren.
Praktisk information
📍 Gamle Carlsberg Vej, 1799 København V
📐 55 m²
🛏️ 2 værelser
🪑 Udlejes umøbleret
📅 Lejeperiode: 1,5 år fra 1. oktober 2026 (evt. fra 15. september 2026)
💰 Husleje: 16.000 kr./md. ekskl. forbrug
💰 Depositum: 32.000 kr.
💰 Forudbetalt husleje: 0 kr.
Vi søger en rolig og ansvarlig lejer – enten en enkeltperson, et par eller en lille familie – som ønsker et hjem i perioden.
Kontakt os gerne med lidt information om dig/jer, herunder beskæftigelse, hvem der skal bo i lejligheden, og hvad I søger i en bolig. Vi glæder os til at høre fra jer 🤗