Lejligheden er en flot patricierlejlighed med flotte gulve og stuklofter - beliggende midt pü gügaden ved biblioteket i Herning og lige midt imellem Torvet og Kongrescentret - i gü afstand til kultur, motion, restaurationer og torve aktiviteter m.v. - Efter 10 minutters gang er man i skøn natur i Sdr. AnlÌg eller i Knudmosen. Pü cykel kan man ogsü snildt nü byens uddannelsesinstitutioner inden for kort tid.
Lejligheden er beliggende i en Ìldre byejendom med mange flotte detaljer, stuklofter, flotte gulve, køkken fra 2017 og bestür af opholdsstue, spisestue, 2 vÌrelser, stort køkken med alt i hvidevarer samt badevÌrelse med vaskesøjle.
⨠4-vÌrelses lejlighed med god planløsning og masser af dagslys
đď¸ Rummelig stue med plads til bĂĽde hygge og hjemmearbejde
đł Moderne køkken med alt i hĂĽrde hvidevarer
đ LĂŚkkert badevĂŚrelse med separat bruseniche
đ Stor sydvendt altan med udsigt til byens liv og stemning
đśââď¸ GĂĽafstand til cafĂŠer, butikker, natteliv, offentlig transport og kulturelle oplevelser
Perfekt til delebolig for de studerende, den unge professionelle eller parret, der ønsker at bo centralt og bekvemt. Kan evt. lejes møbleret.
Grib chancen for at bo i en af Hernings mest eftertragtede adresser â vi vil rigtig gerne fremvise denne lejlighed til dig!