Værelse på det nordlige Amager
Stort, lyst, nyistandsat værelse med ugenert indgang på første sal i villa i Eberts Villaby. 3 km fra Rådhuspladsen.
Værelset er på ca. 20 m² og har højt til loftet. Det indgår i en stor 130 m2 4-værelsers lejlighed, hvor de tre værelser lejes ud og resten er fællesarealer.
Værelset har vestvendte vinduer og dør til egen lille vestvendt altan med eftermiddags- og aftensol, hvor der er plads til at sidde. Det har desuden pejsebrændeovn foruden centralvarme. På en gang centralt, tæt ved Amagerbrogade med indkøbsmuligheder, cafeer, kollektiv trafik bus og metro mv. og samtidigt beliggende i stille, grønne omgivelser.
Fællesarealet, der samlet udgør ca. 70 m² består af en stor, hyggelig daglig- og spisestue med udgang stor sydvendt altan på 6 m² i grønne omgivelser, stort køkken og stort badeværelse med toilet og bad. Desuden er der fri adgang til vaskekælder.
Leje er er 8000 kr. pr. måned inkl. alle faste udgifter (varme, vand, el). Depositum en måneds husleje.
Der er totalt rygeforbud i huset og forbud mod husdyr. Kun ansøgere over 25 år vil komme i betragtning.
Er du interesseret i at se værelset, så send mig et par ord om dig selv, så organiserer jeg, hvis det er muligt et møde med de to andre lejere.
Med venlig hilsen
Uffe