🏡 Værelse til leje i hyggeligt hus med stor have i Glostrup 🌿
Vi søger en ny roomie til et delvist møbleret lyst værelse på ca. 8 m² i vores del af huset. Værelset er møbleret med en seng og en reol. Huslejen er 3.400 kr./md. inkl. forbrug.
📍 Huset ligger i Glostrup – lige ved siden af Bauhaus
📅 Indflytning: 1. august
Ved indflytning betales:
💰 Depositum (2 måneders husleje): 6.800 kr.
💰 Forudbetalt husleje (1 måned): 3.400 kr.
💰 Husleje for den måned du flytter ind: 3.400 kr.
I vores del af huset bor mig, Peter og Anders, og man deler altså huset med os.
🐾 Julie, 24 år – studerer til dyrlæge og er på 1. år af uddannelsen.
🎬 Peter, 28 år – arbejder med film og bruger meget af sin fritid på filmprojekter. Drømmer om at komme ind på filmskolen.
🎥 Anders, 25 år – arbejder som SOSU-medhjælper og deler Peters store interesse for film. Han håber også på at komme ind på filmskolen en dag.
I den anden halvdel af huset bor Mia, som også er en del af det hyggelige fællesskab.
I haven har vi desuden et lille tiny house, hvor Tobias bor sammen med sine to dejlige katte 🐱
Vi er et roligt og socialt kollektiv, hvor der er plads til både fællesskab og privatliv. Vi nyder at spise sammen indimellem, se en film eller hygge i haven, men respekterer også hinandens hverdag og behov for ro.
📩 OBS: Jeg har travlt med eksamener i øjeblikket, så jeg vil sandsynligvis først svare på beskeder efter d. 18.–26. juni 😊
Vi vil meget gerne invitere relevante ansøgere ud til en samtale, inden vi beslutter os.
Skriv gerne lidt om dig selv, hvis det lyder som noget for dig — vi glæder os til at høre fra dig!