Jeg fremlejer et (umøbleret) værelse i min lejlighed hen over sommeren fra 1. juni til 15. september.
Lidt om dig:
Du er stille og rolig
Du er i alderen 23-28 år gammel.
Du er gerne studerende/i arbejde
Lidt om boligen:
Lejligheden er 69 kvm bestående af 2 værelser, som begge er omkring 15 kvm. Lejligheden ligger i Fiskergade med åen som nabo.
Huslejen er 5243 ekskl. el. Der skal ikke betales noget depositum for de 3,5 måneder, men derimod skal der betales 300kr i “slid” om måneden, så huslejen kommer til at lyde på 5543 i alt.
Der betales 1 måneds forudbetalt husleje (ekskl. slid), som bliver betaling for sidste boende måned.
Lidt om mig:
Jeg hedder Pelle, er 24 år gammel og læser til daglig idrætsvidenskab på Aarhus Universitet. Jeg kan godt lide at bruge min fritid på at dyrke sport, være sammen med min kæreste og mine venner.
Lyder det som noget for dig – eller en du kender? Så skriv endelig en besked med lidt om dig selv 🙌