Værelser til evt. studerende – eller en hjælp til dig, der mangler et sted at bo
Det kan være svært at finde en god og betalelig bolig som ny studerende. Derfor vil jeg gerne give en håndsrækning.
Jeg alene i en lejlighed på 114 m² fordelt på to etager i Egedal (Ølstykke) "De Grønne Porte". Jeg hedder Brian og er 61 år gamle, og er flyttet ind i april 2026. Lejligheden er alt for stor til mig, men kunne ikke få andet. Jeg har to ledige værelser som tilsammen er ca. 18 m². Begge værelser er helt tomme, så du kan indrette dem, præcis som du ønsker. Det kunne være som et soveværelse og en stue/kontor? ( Der er lys og gardiner). Pt. er der opbevaring af diverse ting, som selvfølgelig skal flyttes. Der er ingen skabe eller andet, så det skal du selv stå for.
Lejligheden ligger kun ca. 2 minutters gang fra Egedal Station, hvorfra der er omkring 35 minutter til Københavns Hovedbanegård.
Du får adgang til køkken og badeværelse, og det eneste, jeg forventer, er almindelig gensidig respekt, hensyn til naboerne og en fælles aftale om rengøring. Og der er fri parkering i p-hus.
Huslejen inkluderer:
Wi-Fi
El og vand
Vaskemaskine
Tørretumbler
Opvaskemaskine
Indboforsikring
Fri parkering i Egedal P-hus
Jeg arbejder nattevagt i lige uger og er derfor ikke ret meget hjemme, så du får god plads og rolige omgivelser.
Jeg ønsker ikke at binde nogen unødigt. Derfor er der ingen lang opsigelsesperiode, og indskuddet består blot af én måneds forudbetalt husleje. Når du finder en bolig, der passer bedre til dig, flytter du blot videre.
Hvis dette kunne være noget for dig, er du meget velkommen til at skrive lidt om dig selv.
Held og lykke med studiestarten – jeg håber at kunne hjælpe en studerende godt på vej.
OBS. BoligPortal gør opmærksom på at boligen er del af en boligforening. Kommende lejer skal derfor godkendes af udlejers boligforening før indflytning.