Lejemålet ligger i Kongelyset, Kongepennen, Løvemunden og Løvefoden i Fraugde. De 82 boliger er opført som tvillingehuse.
Dette 5 værelses lejemål er indrettet med entré, hvorfra der er adgang til badeværelse/bryggers samt åben køkken i forbindelse med stuen. Fra stuen er der adgang til tre værelser, soveværelse samt stort badeværelse. Alle værelser er med indbyggede skabe.
Der er anlagt gulvvarme i entré, bryggers samt badeværelse.
Området:
Kongelyset, Kongepennen, Løvefoden og Løvemunden ligger i Fraugde. Fraugde ligger i den sydøstlige del af Odense med 1.801 indbyggere.
Byen hører til Odense Kommune. Fraugde byder på indkøbsmuligheder til de nødvendige ting i DagligBrugsen. Hvis man skal handle stort ind ligger Bilka og Rosengårdcentret tæt på. I Fraugde findes desuden børnehave, skolefritidsordning, ungdomsklub, sportshal og skole.
Men en bolig ved Kongelyset, Kongepennen, Løvefoden og Løvemunden får du:
- Egen have med flisebelagt terrasse samt redskabsrum.
- 9 km fra Odense centrum og gode stisystemer
- Skønt byggeri på et dejligt lukket vænge tæt på grønne områder og marker.
- Velegnet til familier eller det ældre ægtepar som sætter pris på en overskueligt og nem have samt et godt nærmiljø.
- Mulighed for at benytte sig af områdets boldbane, rundboldbane samt andre faciliteter.
Der erdesuden gode transportforbindelser, idet det ligger tæt på motorvejsforbindelsen E 20 og Ring 2. Fra Fraugde er der bus- og rutebilsforbindelser til Odense.