Ejendommen
Eftertragtet boligkompleks bestående af 6 punkthuse, 3 længehuse og 1 byhus opført i hhv. 2 og 3 etager. Ejendommen er opført i 1992 og består af i alt 84 dejlige lejligheder fordelt i de forskellige huse. Bebyggelsen har smukke lyse facader med mørke murstensbånd og rødt tegltag. De spidse tage giver bebyggelsen et intimt og hyggeligt udseende, der passer godt til det omkringliggende område.
Lejligheden
Lejligheden er på 75 m2 og fordeler sig over et dejligt moderniseret og istandsat køkken, som forlænges af stue med skønt lysindfald, samt 2 gode værelser. Derudover et dejligt badeværelse, som er lyst og fuld af muligheder, for at skabe hygge og velvære. Derudover har lejligheden alt i hårde hvidevarer.
Området
Grejsåparken er perfekt placeret, det ligger ikke langt fra de hyggelige gågader og Vejle centrum. Derudover ligger ejendommen tæt ved grønne, smukke områder med Grejsåen løbende langs bebyggelsen.
Andre vilkår
Det gælder for alle nye lejeaftaler, at det ikke er tilladt at ryge i lejemålet. Det skyldes, at udlejer ønsker at minimere rygning på ejendommen og på sigt gøre den røgfri.
OBS. Husdyrhold er ikke tilladt.
OBS. Billederne er fra sammenligneligt og moderniseret lejemål