Velkommen til Ringstedvej i Roskilde.
Lejemålet er en hyggelig 2-værelses lejlighed beliggende på øverste etage i ejendommen på 3. sal. Lejligheden er en af de nybyggede tagboliger med smukt lysindfald og nyt køkken samt badeværelse. Lejligheden har gulv til loft vinduer og er indflytningklar 1. marts 2021.
Det er ikke muligt at leje en lejlighed i ejendommen såfremt du er registreret RKI.
Desværre har vi ikke indendørs-billeder endnu.
Kontakt os endelig for en fremvisning.
Ejendommen er beliggende på Ringstedvej i Roskilde. Lejemålet er en del af tagetagen, som består af 14 nye tagboliger ovenpå tre etageejendomme. Bygningerne fra 1952 er opført med solide kvalitetsmaterialer i tre etager med fuld kælder og 41 lejligheder i alt. De 14 nye boliger er to-værelses lejligheder på 56-67 m2.
Ejendommen er tilbagetrukket fra Ringstedvej og ligger lidt for sig selv omkranset af grønne fællesarealer og p-pladser til ejendommens beboere. Der er fælles vaskeri tilknyttet til ejendommen. Det er ikke tilladt at holde husdyr i ejendommen.