
I den rolige ende af Ordrupvej, findes på 3. sal denne fuldstændig gennemrenoverede lejlighed med nyt køkken, nyt badeværelse, hvidmalet og med nylavede gulve. Denne lille perle har ugenert udsigt over Holmegårdens særdeles velholdte haveanlæg og Dyrehaven i baggrunden så langt øjet rækker.
Lejligheden består af fordelingsgang med indbygget skab, soveværelse med plads til 140 cm bred seng, badeværelse og en fantastisk stue med helt nyt køkken inkl. opvaskemaskine, skøn kanarp med herligt lysindfald og udsigt samt ugenert altan med sen eftermiddags-/aftensol.
I dette smørhul ligger Bellevue, Dyrehaven, Bakken og Skovshoved Havn i gå- eller cykelafstand, hvorfor der er rig mulighed for en forfriskende dukkert, en løbetur langs vandet eller i skoven, eller en slendretur på Dyrehavsbakken en lun sommeraften. Ordrupvej tilbyder masser af indkøbsmuligheder, og Ordrup Station ligger bare 3 minutters gang fra ejendommen.
Fælles vaskeri. Aflukket parkeringspladser for ejendommens beboere kan benyttes. Der er også fælles have, cykelkælder og mulighed for leje af festlokale med overnatningsmulighed.
Fuldt møbleret inkl. alt til køkken.
Der betales ud over lejen til følgende pr. måned via opkrævning: Bredbånd: DKK 200,- Varme fast: DKK 800,- Vand: DKK 300,- (fast og ikke på måler)
Lejer: virksomhed eller ex-paths
Udlejer online i dag
Månedlig leje
12.000kr