Hillerød har alt. Kulturelle oplevelser, specialbutikker, spisesteder med smagsprofiler fra hele verden, shopping, skoler, institutioner og et utroligt aktivt foreningsliv med tilbud for alle aldre og interesser. Og så er byen omkranset af vidunderlig natur med nogle af Sjællands smukkeste skovområder. Og midt i det hele, i korte afstande fra alt, udbydes nu en super lækker lejlighed. Her er den perfekte planløsning til den lille familie, til den enlige, der holder af plads, til parret eller til to venner, der gerne vil være roomies.
Lejligheden inviterer indenfor via en rummelig entré med plads til garderobeskab og videre adgang ind i boligen. Her venter en super planløsning, gode faciliteter, skønne lysindfald og adgang til en rummelig, vestvendt altan med en skøn udsigt.
Lejlighedens to værelser ligger i hver sin ende af lejligheden og er omtrent lige store, hvilket også gør lejligheden særligt delevenlig. Her er et pænt og velholdt badeværelse med god plads, brus og vaskesøjle. Her er et praktisk opbevaringsrum og her er et stort og lækkert alrum med et moderne køkken, plads til flere afdelinger og udgang til den skønne altan.
De smukke trævinduer og -døre står i flot kontrast til alt det hvide og lyse og vidner om et byggeri af høj kvalitet. Her er både gode parkeringsforhold og elevator i ejendommen.