Lige nu udbydes en nyopført 1-værelses lejlighed i et moderne boligkvarter tæt på alt, du behøver i hverdagen.
Lejligheden har et stilrent køkken fra Invita med to kogeplader, ovn, opvaskemaskine og køle-/fryseskab. På det rummelige badeværelse er separat brus og egen vaskemaskine og tørretumbler, så du nemt kan klare vasketjansen derhjemme.
Der medfølger eget kælderrum, og der er ventilation og gulvvarme i hele boligen, så du er sikret et godt og behageligt indeklima.
Lejligheden ligger i ejendommen Melbærgården, hvor du som beboer får glæde af et skønt fælles gårdmiljø med små grønne oaser med bænkesæt, cykelparkering og legefaciliteter. Der er elevator i alle opgange, og under bygningen er også en parkeringskælder med et begrænset antal parkeringspladser til leje – både med og uden tilknyttet el-ladestander.
Melbærgården er en del af Hillerøds nye bydel Frederiksbro, som danner varme og trygge rammer om beboere i alle aldre. Her er kælet for detaljerne og etableret en masse skønne fællesfaciliteter, herunder parkområde, multibane, udendørs fitnessområde, legeplads og hyggelige terrassemiljøer.
Som noget helt særligt har Frederiksbro også en privat badepavillon med svømmebassin, omklædningsfaciliteter og sauna, hvor du som beboer kan tegne medlemskab.Frederiksbro er en helt ny bydel i Hillerød, hvor du kan være det bedste sted i livet. Her opføres ca. 1.300 lejeboliger i varierende typer og størrelser, så uanset hvor i livet, du befinder dig, kan du finde en bolig, der passer til dig.
Midt i bydelen ligger Frederiksbro Parken og Svanesøen, hvor du kan lade batterierne op i grønne omgivelser samtidig med, at der er plads til leg og aktiviteter. Derudover får du som beboer glæde af legeområder, multibane, udendørs fitnessområde, privat badepavillon og bekvemme indkøbsmuligheder i områdets Coop 365.
Fra Roskildevej og Trollesmindealle er der gode busforbindelser, herunder til Hillerød Station, som også kun er en 6 minutters cykeltur væk. Fra stationen kan du nemt komme til landsdelens øvrige store byer, og du er i København på kun 40 minutter. Hillerød Station er under udvidelse og bliver forbundet med den nye Favrholm Station nær det kommende Nyt Hospital Nordsjælland.
Der er på området mulighed for op til to parkeringslicenser pr. bolig.