Log ind
  1. Hjem
  2. Lejligheder
  3. Aarhus
  4. 3 værelses
  5. Risskov
Plantegning
1 time siden
3 værelses lejlighed på 91 m²
Harald Selmers Vej, 8240 Aarhus, Risskov - 1. sal
Månedlig leje
14.195
kr
14.195 kr.
Månedlig aconto
1.030 kr.
Indflytningspris
72.005 kr.

Ledig fra
1. september 2026
Lejeperiode
Ubegrænset
Har du brug for et lån?

1 time siden

Skøn 3 værelses til leje i Risskov

Skovhusene Nord er beliggende i det område af Bindesbøll Byen, der kaldes Skovkvarteret. Ejendommen ligger få minutters gang fra letbanen, så du hurtigt kan komme ind til Aarhus centrum. Hvis du foretrækker at cykle, tager det under et kvarter til Domkirken ad den smukke cykelsti langs Aarhus bugten. Skovhusene Nord består af 116 lejligheder fordelt på 6 separate bygninger i 3-4 etager. Imellem bygningerne ligger grønne områder med græs og øst for bygning 5 og 6 ligger en mindre legeplads med bord/bænkesæt. Lejlighederne har 1-4 værelser og har forskellig indretning, så der er lejligheder til både familier, singler, studerende og ældre. Alle lejligheder har enten terrasse, altan eller tagterrasse og udvalgte lejligheder har 2 terrasser. I Skovhusene Nord er gode materialer prioriteret højt og samtidig har der været stor fokus på optimale løsninger og gode detaljer.

Detaljer om bolig

Boligtype
Lejlighed
Størrelse
91 m²
Værelser
3
Etage
1.

Ledig fra
1. september 2026
Månedlig leje
14.195 kr.
Aconto
1.030 kr.
Depositum
42.585 kr.
Forudbetalt husleje
14.195 kr.
Indflytningspris
72.005 kr.
Har du brug for et lån?
Oprettelsesdato
19.5.2026
Sagsnr.
5631970
BoligAgent
Din søgning:
Aarhus, Risskov, Lejligheder
Du modtager en e-mail, når der kommer nye boliger, som matcher din søgning - helt gratis!
Om udlejeren
Valideret af BoligPortal
Mere end 500 annoncer
Sidst aktiv: I dag
Oprettet: 1 år siden
Månedlig leje
14.195
kr
14.195 kr.
Månedlig aconto
1.030 kr.
Indflytningspris
72.005 kr.

Ledig fra
1. september 2026
Valideret af BoligPortal
Mere end 500 annoncer
Sidst aktiv: I dag
Oprettet: 1 år siden
Udlejer online i dag
Månedlig leje
14.195
kr

Andre boliger i Aarhus

Fri kontakt
4 vær. rækkehus på 104 m²
Hasselager, Fuglekærvej
13.000 kr.3. marts

Populære søgninger

Alle i Lejligheder
HENT APP
Google Play
BOLIGPORTALOm BoligPortalBlog PresseData- og privatlivspolitikCookiesHandelsbetingelserWhistleblowerordningKarriereBoligmanagerData Insights
HJÆLPUdlej værelseFlyttesynFremlejekontraktFremlej lejeboligKundeserviceVilkår
SOCIALE MEDIER
HENT APP
Google Play

English