2. vær. Lejlighed på 55 m2
Centralt – men tæt på natur og fin skov. Det er hvad du får med denne fine lejlighed, som ligger lige nedenfor Trøjborg. Under 10 min. gang til både indkøbsmuligheder, vand og skov, Aarhus’ gågader og Universitetsparken.
Lejligheden som ligger på 1. sal, har et pænt lyst køkken og to individuelle værelser. Derudover et badeværelse og en lille gang som forbinder hele lejligheden.
I kælderen er der mulighed for at vaske og tørretumble -i koordination med de andre beboere (uden beregning), samt en have som er fælles med de andre tre lejligheder i ejendommen. Til lejemålet tilhører der forpligtigelsen i at deltage ligeligt i trappevask, snerydning og græsslåning mv., så ejendommen fremstår pæn for alle.
Vi vægter at finde den rette lejer, som passer godt ind sammen med de øvrige beboere.
Husdyr og rygning er ikke tilladt.
Vi vægter at kunne udleje lejligheden pr. 1. juni.
Send os en besked om dig selv med information om hvem du er, herunder bl.a. alder, beskæftigelse m.v.
Blandt de modtagne henvendelser, udvælger vi 5-7 som vi individuelt inviterer til at komme og se lejligheden.
Af dem som efter fremvisningen stadigvæk er interesseret, tilbyder vi en lejekontrakt til den, som vi ser som værende bedst egnet til lejemålet :)