Log ind
  1. Hjem
  2. Lejligheder
  3. Aarhus
  4. 2 værelses
  5. Aarhus C
Plantegning
2 timer siden
2 værelses lejlighed på 52 m²
Ceres Allé, 8000 Aarhus, Aarhus C - 8. sal
Månedlig leje
9.500
kr
9.500 kr.
Månedlig aconto
600 kr.
Indflytningspris
38.600 kr.

Ledig fra
Snarest muligt
Lejeperiode
24+ måneder
Har du brug for et lån?

2 timer siden

Ny udsigtslejlighed - 8. sal - Ceresbyen

2 værelses luksuslejlighed på 8. sal på midt i Aarhus - Ceresbyen - i den flotte bygning Ceres PANORAMA. Klar til indflytning. Du får enestående og fri udsigt ud over byen fra hele lejligheden, hvor solen er på fra morgen til aften. Lejligheden har en stor og overdækket altan, hvorfra du kan nyde solen og udsigten ud over byen. Lejligheden er ny og byder på en mindre entré med plads til sko og overtøj. Herfra går du videre ind i det lyse køkken/alrum, hvor der ikke er sparet på noget. Du finder blandt andet et arkitekttegnet luksuskøkken produceret af Designa. Her er bl.a. Corian bordplade, flotte bejdsede egefronter nederst, og hvide skabe til loft øverst, Qooker, indbygget opvaskemaskine, ovn, keramiske kogeplader og masser af skabsplads. Lejligheden har super flotte plankegulve og skjulte radiatorer. Fra stuen er der direkte adgang til store solorienterede altan, hvor en smuk udsigt over syd- og vestbyen kan nydes. Ved siden af stuen er der et dejligt soveværelse med indbygget dobbeltskab. Lejligheden har derudover et stort og lækkert badeværelse med bruseniché samt vaskesøjle (vaskemaskine og tørretumbler). Der er elevator direkte fra p- og cykelkælder op til lejligheden. Mulighed for leje af p-plads. Med lejligheden følger ret til brug af pulterrum. Lejligheden er for den kvalitetsbevidste single eller det unge par, som vil bo midt i Aarhus og med en fantastisk udsigt. Lejligheden er ikke delevenlig for to, som ikke er et par. Bemærk at lejligheden er bygget efter sidste nye energikrav, hvorfor meget lavt forbrug af energi kan forventes, hvilket gør den den samlede lejeudgift meget lav. Leje betales månedsvist. Der stilles sædvanligt depositum svarende til tre måneders husleje. A conto varme er 300 kr. og a conto vand er 300 pr. måned.

Detaljer om bolig

Boligtype
Lejlighed
Størrelse
52 m²
Værelser
2
Etage
8.
Møbleret
Nej
Delevenlig
Nej
Husdyr tilladt
Nej
Elevator
Ja
Seniorvenlig
Nej
Kun for studerende
Nej
Altan/terrasse
Ja
Parkering
Ja
Opvaskemaskine
Ja
Vaskemaskine
Ja
Ladestander
Ikke angivet
Tørretumbler
Ja
Energimærke

Detaljer om udlejning

Lejeperiode
24+ måneder
Ledig fra
Snarest muligt
Månedlig leje
9.500 kr.
Aconto
600 kr.
Depositum
28.500 kr.
Forudbetalt husleje
0 kr.
Indflytningspris
38.600 kr.
Har du brug for et lån?
Oprettelsesdato
25.8.2026
Sagsnr.
3660260
BoligAgent
Din søgning:
Aarhus, Aarhus C, Lejligheder
Du modtager en e-mail, når der kommer nye boliger, som matcher din søgning - helt gratis!
Om udlejeren
Valideret af BoligPortal
9 annoncer
Sidst aktiv: I dag
Oprettet: 21 år siden
Månedlig leje
9.500
kr
9.500 kr.
Månedlig aconto
600 kr.
Indflytningspris
38.600 kr.

Ledig fra
Snarest muligt
Lejeperiode
24+ måneder
Udlejer online i dag
BoligAgent
Din søgning:
Aarhus, Aarhus C, Lejligheder
Du modtager en e-mail, når der kommer nye boliger, som matcher din søgning - helt gratis!
Om udlejeren
Valideret af BoligPortal
9 annoncer
Sidst aktiv: I dag
Oprettet: 21 år siden
Udlejer online i dag
Månedlig leje
9.500
kr

Populære søgninger

Alle i Lejligheder
HENT APP
Google Play
BOLIGPORTALOm BoligPortalBlog PresseData- og privatlivspolitikCookiesHandelsbetingelserWhistleblowerordningKarriereBoligmanagerData Insights
HJÆLPUdlej værelseFlyttesynFremlejekontraktFremlej lejeboligKundeserviceVilkår
SOCIALE MEDIER
HENT APP
Google Play

English
Indholdet er beskyttet i henhold til ophavsretsloven. Regelmæssig, systematisk eller kontinuerlig indsamling, opbevaring og enhver anden form for kompilering af data er ikke tilladt uden udtrykkelig skriftlig tilladelse fra BoligPortal.
© 2001–2026 BoligPortal