Lejligheden er beliggende i det centrale Aalborg på Urbansgade, 9000 Aalborg.
Lige uden for døren finder man indkøb, fitness, caféer, shopping, Kennedy arkaden, offentligtransport og meget mere. Man kommer ikke mere centralt.
Når man træder ind i lejligheden, kommer man ind i en rummelig fordelingsgang, hvor der er god plads til at hænge overtøjet. Lejligheden rummer godt køkken med god arbejdsplads og hvidevare som kølefryseskab, komfur og emhætte.
Lejlighedens store stue har et godt lysindfald fra de store vinduer. Den store stue er nem at opdele i sofagruppe og spise område.
Lejlighedens soveværelse er ud mod gården. På soveværelset går man ikke ned på skabsplads med det store faste skab, som kan rumme alles garderobe.
Lejligheden indeholder et fint badeværelse med en god brusekabine.
Der er lås på døren i opgange og dørtelefon.
I ejendommen er der gode fælles vaskemuligheder. Både i form af vaskemaskine og tørretumbler i kælderen.
Til lejligheden er også eget kælderrum.
Husdyr og rygning i lejemålet ikke tilladt.
Bemærk venligst at denne lejlighed udlejes med FAST husleje, hvilket vil sige at det ikke bliver dyrere år efter år!