Kan du se dig i denne helt unikke bolig med udsigt over fjord, åbne marker og naturskønne omgivelser.
En sjældent udbudt lejebolig, hvor charme, kvalitet og ro går hånd i hånd.
Boligen fremstår lys og indbydende med smukke loft til kip-løsninger, synlige bjælker og store vinduespartier, der inviterer naturen helt indenfor. Det store opholdsrum kombinerer stue og køkken i ét åbent og elegant miljø med fantastisk udsigt over det grønne landskab og vandet i horisonten.
Køkkenet er moderne og velfungerende med køkkenø, opvaskemaskine, ovn samt køle-/fryseskab. Fra køkkenet er der direkte adgang til den store terrasse, hvor dagssolen kan nydes i rolige omgivelser. Terrassen fungerer som en naturlig forlængelse af boligen og giver rig mulighed for både afslapning og hyggelige middage udendørs.
Badeværelset er rummeligt og eksklusivt indrettet med både badekar, separat bruseniche samt vandskyllende toilet. Derudover rummer boligen separat værelse, mellemgang og gode opbevaringsmuligheder jf. plantegningen.
Ejendommen ligger omgivet af skov, eng og fjord med adgang til privat badebro og fisker samt skønne udearealer. Der medfølger desuden hyggelig gårdhave med terrasse og grillområde. Her får man en helt særlig kombination af natur, privatliv og atmosfære.
Boligen kan overtages møbleret/indrettet efter aftale, men kan også tømmes helt ved behov. Husdyr er tilladt.
Der er adgang til fælles vaskerum i underetagen samt gratis parkering ved ejendommen.
En bolig der skal opleves – perfekt til dig, som ønsker noget udover det sædvanlige.
//
Mulighed for leje af erhverv. Underetagen byder på et dejlige kontor / lokale til at drive forretning.
Detaljer:
Skovhusevej Erhverv “underetage”.
Størrelse: 110 kvm
Leje: 9.000kr + moms
Indskud: 3 x husleje i depositum
Afregning direkte med forsyning
Jordvarme
Faciliteter:
1. Badeværelse
2. Køkken
3. Stort lokale med store vinduespartier ud med Præstø Fjord
4. Adgang til udearealer (fælles gårdhave)
5. Gratis Parkering
//
Ønsker du at leje både privatboligen og erhvervslokalet samtidigt kan følgende aftale laves:
Underetage: 9000kr + moms
Overtage: 6000kr
Samlet indskud (15.000kr)
3 x husleje + 1 måneds forudbetalt leje