Familievenligt hus med hele to badeværelser med toilet, og to entréer med hver sin hoveddør.
En velisoleret og delvist nyistandsat klassisk 2-plans villa.
Sund beboelse i pudset mursten med tegltag (ingen asbest).
God beliggenhed nær indkøb, skoler, gymnasie og idrætscenter, i et fredeligt område.
Opvarmes med fjernvarme, som lejer selv afregner med forsyningsselskab.
Oplyst aconto er estimeret vandforbrug, som kan justeres efter forventet forbrug.
Lejemålet indeholder følgende:
Stueplan:
Entré med hoveddør ud til vejen.
Stor stue.
Nyt badeværelse ved trappe til 1.sal.
Stort værelse.
Lille værelse - velegnet til kontor eller småbørns værelse.
Entré/fordelingsgang med hoveddør ud til haven.
Badeværelse.
Køkken med god spiseplads og dør til udestue.
Stor lys udestue/bryggers med vaskeforhold (tæller ikke med i 142 m2 beboelsesareal) - også egnet som gildesal.
1.sal:
Repos.
Stort værelse.
Mellemstort værelse.
Lille pulterkammer. Dette kan muligvis blive lavet til et lille ekstra toilet på sigt hvis ønsket. Det er placeret lige over badeværelset.
Lang garage med elektrisk fjernstyret port, og med god opbevaringsplads samt dør til haven.
Lejer har tilladelse til at etablere egen lade-stander i garagen, for egen regning.
Alt i hvidevarer inkluderet. Heraf spritnyt og ubrugt Amerikaner-køleskab og vaskemaskine.
Huset er desuden velegnet til boligopdeling / delvis fremleje (som kan tillades).
Den ene entre (fra vejen) giver adgang til det ene badeværelse og 1.salen. Og i den entre findes en dør til stuen og resten af boligen i stueplan, som man vil kunne aflåse.
Hoveddørene i de to entréer har forskellige nøgler.
Så to værelser på 1.salen med egen entre samt bad/toilet. Oplagt mulighed for at fremleje de værelser til udenlands-arbejdere eller studerende, uden de behøver have adgang til resten af huset. En mulighed der kan mindske bolig omkostningerne markant for lejer, hvis man kan nøjes med de to værelser og 104 m2 ét-plans bolig i stueetage.
Begge værelsesdøre på 1.salen kan låses (sider drejelås indvendigt).
Udestuen kan desuden også bruges som vaskerum for lejere af 1.sal værelserne også. Døren til til køkkenet, låses inde fra køkkenet, så man kan have adgang til udestuen uden at have adgang til selve stueplan beboelse.
Bag huset findes en sydvendt terrasse, og en ugenert, nem overskuelig mindre have, som stor nok, til man kan nyde livet i, og med mulighed for at lave køkkenhave, hvis man har lyst.
Den lange indkørsel er også en rar ting når man får gæster, så alle ikke behøver holde på vejen.
Huset er næsten klar til overtagelse. Kun et par småting/finish mangler. Såsom nogle nye LED-spots i det ene badeværelse, og andre småting, som bliver ordnet inden udlejning.