Ll. Fjordgade, Hals er 3 huse helt nye.
Placeringen er unik for alle husene. ”Stranden” kan betegnes som nærmeste nabo. Husene er lokaliseret i ”Fiskerlandsbyen”. Området kendetegnes ved mange hyggelige huse og gader samt ikke mindst nærheden til fjorden og havnen.
Alle huse har udsigt til fjorden. Grundens skel mod syd og langt hovedparten af skellet mod vest er sammenfaldende med strandbeskyttelseslinien, hvorfor udsigten er fremtidssikret. Blot 200 meter til den hyggelige havn med mange aktiviteter, turister og gode indkøbsmuligheder. Husene er dog beliggende i et meget stille kvarter, hvor havnens mange aktiviteter ikke er til gene.
Husene bygges af kvalitetsmaterialer, der harmonerer med den flotte arkitektur og unikke placering. Husene fuldmures, teglstenstag, gulve af travertin og massiv fyr samt kviste og tagrender af zink. Gulvvarme i alle stengulve, mekanisk ventilation og en høj isoleringsgrad, der sikrer et lavt energiforbrug.
De gedigne materialer betyder, at husene fremstår med et helt andet udtryk end et traditionelt nybygget parcelhus.
2 indretningsmuligheder. Alternativ 1 har 1 soveværelse på første sal og en stor stue. Alternativ 2 har 2 soveværelser på 1. sal og en mindre stue. Ingen forskel i stueplan for de 2 muligheder. Ved 1 soveværelse på stueplan har alternativ 1 i alt 2 soveværelser og alternativ 2 har ialt 3 soveværelser. Begge alternativer har 2 badeværelser fordelt på hver sin etage.