Ældre fin ejendom med god ro og god plads – Langforte, 6070 Christiansfeld
Drømmer du om at bo til leje fredeligt på landet med god plads både inde og ude – men stadig tæt på Christiansfeld og Trekantområdet?
Så er denne ejendom på Langforte 42 et rigtig godt bud.
Ejendommen byder på 119 m² bolig fordelt på to plan samt en grund på 943 m² med god plads til have, parkering og hyggelige udendørsarealer.
Indretning:
Boligen har en god planløsning med:
Dejligt køkken med induktionskogeplade, ovn, opvaskemaskine og køleskab.
Lyst badeværelse med gulvvarme.
Praktisk baggang/bryggers med gulvvarme, vaskemaskine og tørretumbler.
Stue / spise stue samt 1 værelse efterfuldt af badeværelset med gulvvarme i stue etagen, og på 1. sal findes et stort soveværelse samt walk-in-værelse.
Der er radiatorer i resten af huset og 12 kW pillefyr i fyrrummet, som opvarmer boligen effektivt. Der er luft til luft varmepumpe i stuen til både køling og opvarming, samt combi varmtvandsbeholder.
Udhus og garage:
Der er en ældre garage med værksteds- og opbevaringsplads, perfekt til hobby, værktøj eller ekstra opbevaring.
Beliggenhed:
Huset ligger i fredelige og grønne omgivelser – ideelt for dig, der ønsker landlig idyl og ro i hverdagen.
Samtidig er der kort afstand til Christiansfeld og motorvej E45, så du hurtigt kommer til Kolding, Haderslev eller resten af Trekantområdet.
Ejendommen er tilsluttet offentlig kloak og vandforsyning, og mulighed for fibernettet så du kan arbejde hjemmefra uden problemer.
Et solidt og funktionelt hus med masser af muligheder – perfekt som helårsbolig, for dig der vil bo billigt, ejendom med potentiale. Udlejes pga anden ejendom er købt.
Lejer står selv for aftale med vand, el og piller til pillefyr ( fyret slukkes når vejret er til det også kører el opvarmet varmtvandsbeholder )
Boligareal: 119 m²
Grund: 943 m²
Opvarmning: 12 kW pillefyr , gulvvarme i bad/bryggers