ROOMIE SØGES TIL NYBYGGET LEJLIGHED MED INDFLYTNING MELLEM D. 1/6/2025 OG 1/7/2025
Da vores nuværende roomie flytter ud, søger Marie & jeg en tredje beboer til vores lille fællesskab.
Vi bor i en lækker 4-værelses lejlighed på Frederikssundsvej, 2. sal (der er elevator) i Brønshøj. Lejligheden er på 110 kvm med stort moderne køkken/alrum, egen altan, to badeværelser, vaske-/tørremaskine, opvasker, fibernet og eget ventilationsanlæg. Bygningen er opført i november 2021, så det er en nybygget bolig. Til lejligheden hører indendørs cykelparkering, depotrum og fri benyttelse af bygningens 466 kvm tagterrasse (grill og kolde øl i solen - vi siger det bare). Desuden ligger Utterslev Mose lige i nærheden, så der er rig mulighed for gåture og naturoplevelser! 🌳
Vi bor i et roligt område, men alligevel så centralt at der er god adgang til alt det vigtige: 100 meter til indkøb, 30 meter til busstoppet (hvor 2A og 5C kører ofte og hele døgnet), 8 minutter på cykel til metro og S-tog.
Det er ikke tilladt at holde husdyr i lejligheden.
VÆRELSET
Værelset er på 7,3 kvm med indbygget skab og har vindue ud til gården. Lejen er 5.790,46 kr./måneden inklusiv aconto vand, varme og el. Ved indflytning betales depositum på 3 måneders leje, 1 måneds leje samt leje for første måned - udgift til internet deles vi alle tre om. Samlet indflytningspris: 26.816,3 kr. (eksklusive internet).
HVEM ER DU?
Du skal være sød og rar og have lyst til at være med til at skabe et hyggeligt fællesskab🥳
Når det er sagt, ser vi gerne, at du er mellem 23 og 35 år. Du skal gerne have erfaring med at bo med andre, og ligesom os ønske et roligt, rent og ryddeligt hjem. Alle køn er velkomne.
HVEM ER VI?
Marie er 29 år og lejlighedens skøre kattedame (uden katte). Hun bruger tiden på at hækle/strikke og er altid klar på et slag brætspil eller andre hyggelige indslag. Desuden læser hun en kandidat i Læring og Forandringsprocesser.
Jeppe er 27 år og studerer fødevarevidenskab. Når han ikke studerer, arbejder han og bruger tid mens hans kæreste. Han kan godt lide at nørde med cocktails og madlavning, og har desuden næsten altid gang i et eller andet projekt.
Lyder det som noget for dig? Så smid mig (Jeppe) en besked. Vi afholder samtaler løbende. 🤓
Rigtig god dag!
- Marie & Jeppe