Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. København
  4. 4 rooms
  5. København Sv
Floor plan
1 hour ago
4 room apartment of 97 m²
Alliancevej, 2450 København, København SV - 1st floor
Monthly net rent
21.800
kr
21.800 kr.
Utilities
1.300 kr.
Move-in price
88.500 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

1 hour ago

4 vær med fantastisk vandudsigt

Flot lejlighed på Teglholmen, med direkte udsigt til kanalen. Lejligheden ligger i bygningen "Teglhusene" som er et nyopført lavenergi byggeri. Du har inden for kort afstand både skole, daginstitutioner, tre supermarkeder og et vælg af spisesteder. Boligen er bestående af 3 soveværelser, samt et rummeligt køkken/alrum. Rigtig god rumfordeling og hele lejligheden er med gulvvarme. Fra stuen er der adgang til altanen, hvor der er flot udsigt til vandet, samt eftermiddag/aftensol. Derudover er der depotrum i kælderen og alt i hårde hvidevarer. Til ejendommen er der elevator, dørtelefon, fælles gårdanlæg med legeplads og cykelparkering. Der er 5 min til Sluseholmen Metro station, 2 min. til nærmeste busstop, havnebussen lige uden for døren samt 10 min på cykel til centrum.

About property

Property type
Apartment
Size
97 m²
Rooms
4
Floor
1st

Available from
1 June 2026
Monthly net rent
21.800 kr.
Utilities
1.300 kr.
Deposit
65.400 kr.
Prepaid rent
0 kr.
Move-in price
88.500 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
19/05/2026
Listing-id
5632133
Search Agent
Your search:
København, København Sv, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
78 advertisements
Last active: 22 hours ago
Profile created: 10 years ago
Monthly net rent
21.800
kr
21.800 kr.
Utilities
1.300 kr.
Move-in price
88.500 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Search Agent
Your search:
København, København Sv, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
78 advertisements
Last active: 22 hours ago
Profile created: 10 years ago
Monthly net rent
21.800
kr

Other results in København

Free contact
4 rm. apartment of 93 m²
Valby, Gearhalsvej
18.900 kr.25 August

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk