Flot og renoveret 2-værelses lejlighed på 52 m² på attraktive Amagerbro udlejes fuldt møbleret på høj stueplan.
Lejligheden er klar til indflytning og fremstår i rigtig flot stand. Den indeholder blandt andet et moderne køkken med både opvaskemaskine og vaskemaskine.
Ejendommen ligger i et lukket og roligt område med adgang via port samt et hyggeligt fælles gårdmiljø, hvor man kan nyde fredelige omgivelser samtidig med, at man bor centralt i København.
Beliggenheden er ideel med kun ca. 1 minuts gang til Amagerbro Metrostation, som giver nem adgang til resten af København. Amagercenteret ligger lige på den anden side af vejen med gode shopping- og indkøbsmuligheder, og Københavns Hovedbanegård kan nås på ca. 12 minutter på cykel.
Lejligheden er velegnet til en person eller et par, der ønsker en indflytningsklar bolig med komfort, kvalitet og en attraktiv central beliggenhed. Der medfølger desuden eget loftrum med ekstra opbevaringsplads.
Kan udlejes møbleret eller uden.