Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. København
  4. 3 rooms
  5. Frederiksberg
1 hour ago
3 room apartment of 106 m²
Falkoner Alle, 2000 København, Frederiksberg - 2nd floor
Monthly net rent
19.434
kr
19.434 kr.
Utilities
1.300 kr.
Move-in price
137.338 kr.

Available from
15 August 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

1 hour ago

Hyggelig lejlighed med altan på Frederiksberg

Midt i Frederiksbergs centrum af shopping, lækre madbutikker, cafeer og restauranter, findes denne hyggelige lejlighed på 2. sal. Lejligheden består af en entre der leder ind i stuen, der ligeledes kan bruges som soveværelse. En suite med denne stue er endnu en stue, der leder videre til soveværelset. Alle tre stuer/værelser er vendt mod Falkoner Allé. Stort køkken, der er i åben forbindelse med den ene stue, med spiseplads samt udgang til en hyggelig lille altan. Badeværelse med bruseniche samt vaskemaskine/ tørretumbler. Ejendommen er beliggende i et populært område af Frederiksberg. Kort afstand til god shopping, restauranter, cafeer og nærmeste Metro Station (Frederiksberg).

About property

Property type
Apartment
Size
106 m²
Rooms
3
Floor
2nd

Available from
15 August 2026
Monthly net rent
19.434 kr.
Utilities
1.300 kr.
Deposit
58.302 kr.
Prepaid rent
58.302 kr.
Move-in price
137.338 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
19/05/2026
Listing-id
5631945
Search Agent
Your search:
København, Frederiksberg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 13 years ago
Monthly net rent
19.434
kr
19.434 kr.
Utilities
1.300 kr.
Move-in price
137.338 kr.

Available from
15 August 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
København, Frederiksberg, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 13 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
19.434
kr

Other results in København

Free contact
3 rm. apartment of 109 m²
København V, Anker Heegaards Gade
22.900 kr.11 May

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play