Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Herning
  4. 3 rooms
  5. Lind
Floor plan
Yesterday
3 room apartment of 84 m²
Lind Hovedgade, 7400 Herning, Lind - Ground floor
Monthly net rent
7.400
kr
7.400 kr.
Move-in price
29.600 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

Yesterday

3- vær. stue lejlighed med tilladelse til husdyr.

Velkommen til en indflytningsklar stue lejlighed med en funktionel og hverdagsvenlig planløsning. Her får du et moderne hjem på 84 m2 med åbent køkken-alrum og stue, svalegang, og parkering ved ejendommen – ideelt til par, eller den lille familie. Lejligheden byder på et lyst opholdsrum med store vinduespartier , så dagslyset trækkes godt ind. Det stilrene, hvide køkken har grå bordplade, god skabs- og bordplads samt integrerede hårde hvidevarer inkl. opvaskemaskine og indbygningsovn. Der er fin plads til både spisebord og sofamiljø, og de gennemgående trægulve understreger den rolige, moderne stil. Det er tilladt med ét husdyr (hund/kat) Boligen rummer to gode værelser, hvoraf det ene har sit eget walk-in closet med hylder og ekstra opbevaring – praktisk i hverdagen og nemt at indrette personligt. Begge værelser er lyse og indretningsvenlige med plads til seng, skab og evt. skrivebord. Badeværelset er rummeligt med bruseniche, skabsplads ved vasken og et sjældent plus i form af vindue, der giver naturligt lys og god ventilation. Lejer sætter selv vaskemaskine ind. Rygning ikke tilladt. Det er tilladt med ét husdyr (hund/kat) Beliggenheden gør det let at få hverdagen til at gå op: I nærområdet finder du bager, dagligvarebutik og discountsupermarked til de hurtige indkøb. For de aktive er der flere fitnesscentre, sports- og idrætsanlæg samt bold- og atletikbaner tæt på. Transporten er ligetil med mange busstoppesteder i nærheden. Lyder det som noget for dig? Kontakt os for en fremvisning. Billeder er fra lign. bolig og indrettet med AI

About property

Property type
Apartment
Size
84 m²
Rooms
3

Available from
1 August 2026
Monthly net rent
7.400 kr.
Deposit
22.200 kr.
Prepaid rent
0 kr.
Move-in price
29.600 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
22/05/2026
Listing-id
5633268
Search Agent
Your search:
Herning, Lind, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 100 ads
Last active: Today
Profile created: 7 years ago
Monthly net rent
7.400
kr
7.400 kr.
Move-in price
29.600 kr.

Available from
1 August 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Herning, Lind, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 100 ads
Last active: Today
Profile created: 7 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
7.400
kr

Other results in Herning

Free contact
3 rm. apartment of 83 m²
Herning, Dalgasgade
6.750 kr.2 March

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk