Udlejningen af 2. etape af luksusboliger på Nørrgårdsbakken i Rødovre er nu godt i gang. 1. etape er fuldt udlejet og ca. halvdelen af lejlighederne i 2. etape er udlejet.
De lejligheder der endnu ikke er udlejet er 3 værelseslejligheder i forskellige størrelser (en 2. værelses).
Boligerne varierer i størrelse fra 83 kvm for de mindste tre værelses lejligheder op til 109kvm for den største bolig. Der er således noget fortsat noget at vælge imellem.
Billigste månedlige leje er DKK 12.495, hvor og dyreste DKK 14.495,-.
Hertil kommer aconto forbrug på mellem DKK 1.100 og DKK 1.500 pr. måned.
Nybyggede luksusboliger, centralt i Rødovre med tre værelser, og med egne parkeringsfaciliteter (også opladning af el-biler).
Lige mellem Schweizerdalsparken og Damhus-engen ligger det nyopførte, luksuriøse byggeri Nørregaardsbakken, hvor det nu er muligt at leje lejligheder og rækkehuse – når kun det bedste er godt nok!
Denne eksklusive bebyggelse af boligejendomme, på en central beliggenhed i Rødovre, er tegnet af Gröning Arkitekter, og opført i nøje udvalgte kvalitetsmaterialer, samt indrettet med fokus på funktionalitet, design og lækre detaljer.
BILLEDER ER FRA ANDRE BOLIGER I EJENDOMMEN.
BEMÆRK, AT LEJLIGHEDER ER MED FJERNVARME, HVILKET INDTIL VIDERE MEDFØRER, AT ACONTO KAN HOLDES PÅ ET LAVT NIVEAU
Ud over 2. etape med 19 boliger, hvor udlejning starter nu, indeholder bebyggelsen yderligere 32 boliger.
Derudover vil der blive etableret en fælles park på 1.650 kvm med drivhus, bålsteder, fælles haver og meget mere.
Boligerne har rummelige køkken/alrum/stue med eksklusive Svane Nordic Raw-køkkenelementer, QUOOKER, og højkvalitets -hvidevarer. Der er indrettet med lyse gennemgående egegulve i brede planker, lagt med gulvvarme, og har et dejligt lysindfald fra store vinduespartier.
Der er etableret indbydende entré. Badeværelser er lækre og velindrettet med gulvvarme, belagt med store fliser, og dejligt store brusenicher med højkvalitets vaskemaskine og tørretumbler.
Soveværelse og værelser er lyse og rummelige med indbyggede skabe.
Hele ejendommen vil når den er færdigopført bestå af 51 boligenheder og en erhvervsvirksomhed. Der er ladestandere til el-biler og gode parkeringsfaciliteter.
Lejeperioden er tidsbegrænset til 5 år, små husdyr er tilladt.
Der indskydes 3 måneders depositum og 1 måneds forudbetalt leje.
Kontakt os gerne med e-mail, så vi kan fremsende yderligere information.