Else Alfelts Vej, 2300 København, København S - 4. sal
Månedlig leje
13.900
kr
13.900 kr.
Månedlig aconto
1.137 kr.
Indflytningspris
56.737 kr.
Ledig fra
Snarest muligt
Lejeperiode
Ubegrænset
16. februar
4-værelses lejlighed nær natur og metro st.
Lejligheden
Rummelig 4-værelses lejlighed med god skabsplads i både entré og soveværelse. Det lyse og rummelige køkkenalrum er udstyret med køkken fra Invita og Hans Grohe amatur. Herfra er der direkte adgang til lejlighedens altan og et mindre værelse med depotrum. Badeværelset er opført i lyse farver og rummer separat bruseniche samt vaskemaskine og kondenstørretumbler.
Ejendommen
Ejendommen er opført i solide materialer og samtlige boliger har eksklusive Junkers Egetræsgulve med gulvvarme, faste skabe i soveværelser, vaskesøjle på badeværelset og hårde hvidevarer fra Bosch/Simens. Under ejendommen er der desuden egen parkeringskælder med mulighed for leje af en parkeringsplads.
Området
Med sin beliggenhed ved Amager Fælled, er der fri adgang til uforstyrret natur samtidig med at du bor midt i storbyen. Metroen er lige uden for døren og det tager blot 8 minutter til Kongens Nytorv Metro station.