Færøgade, 7430 Ikast - 1. sal
Nybyggeri - 9 kvalitetslejligheder, der bliver færdigbygget og er klar til indflytning fra 1. december... et par stykker er allerede reserveret... ** nu er der 3 lejligheder tilbage **
På Færøgade, imellem Norgesgade og Finlandsgade i Ikast er der allerede tre punkthuse, og nu er det fjerde indflytningsklart. Helt i stil med, og i samme kvalitetsmaterialer som de øvrige luksus lejligheder.
Selve ejendommen er opført i tre plan med ialt 9 luksuslejligheder. Der er elevator, kæmpe altan på 8-12 kvadratmeter samt carport og depot rum med til lejligheden.
De store lyse lejligheder er syd-vest vendte og har sol-altan med god udsigt.
Vi leverer alle de nyeste hårde hvidevarer fra Siemens så som vaskemaskine, tørretumbler, ovn, opvaskemaskine og induktionskogeplade. Køkken og bad samt masser af indbyggede skabe er fra JKE Design. Badeværelset er med italienske travertinklinker, og der er gennemgående egetræs parketgulve overalt i stuen og værelserne.
Der er meget lave forbrugsudgifter til el og varme grundet den gode isolering og LED spots i loftet.
Opgangen bliver rengjort hver uge og vinduerne pudses af vinduespudser 4 gange om året og udearealet vedligeholdes af en havemand. Der er intet at vedligeholde selv, så det er ren nydelse.
Der er kun 100 meter til den nye store FAKTA butik...
Vi har færdigbyggede lejligheder til fremvisning... skriv eller ring, så kan du få fremvisning samme dag.