OBS: huslejen er inkl. forbrug på vand og varme!
Søger du en stor bolig med plads til hele familien?
Her får du en helt ny istandsat lejlighed, der er en del af det gamle herskabelige stuehus Snærild Gård i Odder.
Lejligheden er istandsat med stor respekt for den gamle stil.
Boligen har fået helt nye installationer el, vand og varme. Aconto for vand og Varme er inkl. i huslejen.
Boligen varmes op med varmepumpe luft til vand.
Boligen rummer en stor entre med masser plads på hele 20m2, herfra fordeles du til boligens badeværelse med gulvvarme, soveværelse og køkken, samt trappen til 1. Salens 2 store værelser, hvor det store repos nemt kan udnyttes til kontor.
Det er også her kældertrappen fører til boligens 10m2 store kolde kælder, der er perfekt til opbevaring af f.eks. Drikkevarer.
Køkkenet er med gulvvarme og inventaret er fra Svane. Køkkenet er installeret med køleskab, fryser, kogezone med sug i bordpladen, ovn samt en Quooker.
Fra køkkenet kommer du ind i den store herskabelige stue med en fuldvægs snedker reol, hvorfra man kan gå direkte ud på terrassen i boligens egen have.
I haven står også det store skur på 8m2.
Boligen rummer en masse originale skabe, som giver en sjældent set opbevaring i boligen.
Området er meget børnevenligt, der er rigtig gode muligheder for gåture på områdets stisystemer som også fører til indkøb og daginstitutioner.
Kontakt os endelig for en fremvisning af boligen.
Vi glæder os til at hører fra dig.