Denne flotte bolig har 3 store værelser samt stort badeværelse.
Midt i boligen ligger et stort lyst og hyggeligt køkkenalrum som er godt indrettet med et flot køkken fra HTH. Køkkenet er udstyret med køleskab med fryser indbygningsovn og keramisk kogeplade, emhætte samt opvaskemaskine.
Det store badeværelse er udført med bla. elementer fra HTH og med plads til lejers egen vaskemaskine og kondens tørretumbler. Der er ligeledes en flot bruseniche med glasvæg samt væghængt toilet.
Boligen har en stor sydvendt have med terrasse, til boligen hører også et stort redskabsskur og carport ved gavlen.
Opvarmningen sker med et genvækstventilationsanlæg, med el tilskud fra solcellerne på taget. Denne opvarmningsform er meget økonomisk og ventilationsanlægget sikre beboerne en god luftkvalitet fri for støv og fugt mm.
Boligen er beliggende i et roligt område af Isenvad på Vesterled lige uden for Ikast og med kun 5 min. til Ikast og indkøb. Isenvad er en velfungerende landsby med både skole, sfo og børnehave samt regelmæssige busforbindelser.
Mulighed for opsætning af ladestander.
Dispensation til nogle husdyr kan opnås.
Bemærk at billederne er fra en anden lign. bolig i afdelingen med samme planløsning/materialer.