Log in
  1. Home
  2. Townhouses
  3. Frederiksværk
  4. 3 rooms
Floor plan
23 hours ago
3 room townhouse of 111 m²
Lillesøvænget, 3300 Frederiksværk
Monthly net rent
11.950
kr
11.950 kr.
Utilities
1.300 kr.
Move-in price
61.050 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

23 hours ago

Lækker bolig i naturskønne og rolige omgivelser

Boligen er indrettet med lyse gedigne materialer, dejligt brusebadeværelse, køkken i åben forbindelse med stuen, og monteret med alle hårde hvidevarer, der hører til i et funktionelt køkken, samt to dejlige værelser med garderobeskabe. Det er tilladt at have hund eller kat i boligerne. Boligen har egen terrasse, og der er parkering tilknyttet bebyggelsen. Området er rigtig skønt og roligt og der er mange flotte naturoplevelser lige i nærheden. Under 5 minutters gang fra boligen finder I Sonnerup Skov, hvor I kan gå mange ture sammen og komme hele vejen ud til Danmarks største sø, Arresø. Hvis I har små børn, kan I glæde jer over, at I har en naturbørnehave lige i nærheden. Indkøbsmuligheder finder I i den nærliggende historiske by Frederiksværk, der også byder på kulturhus, biograf, en hyggelig gågade og et skønt miljø omkring kanalen, der løber igennem byen og forbinder Arresø med Roskilde Fjord.

About property

Property type
Townhouse
Size
111 m²
Rooms
3

Available from
1 June 2026
Monthly net rent
11.950 kr.
Utilities
1.300 kr.
Deposit
35.850 kr.
Prepaid rent
11.950 kr.
Move-in price
61.050 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
19/05/2026
Listing-id
5550577
Search Agent
Your search:
Frederiksværk, Townhouses
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 17 years ago
Monthly net rent
11.950
kr
11.950 kr.
Utilities
1.300 kr.
Move-in price
61.050 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Frederiksværk, Townhouses
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 17 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
11.950
kr

Other results in Frederiksværk

3 rm. townhouse of 98 m²
Frederiksværk, Hanebakken
13.000 kr.4 February

Popular search terms

All in Townhouses
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk