Da min nuværende roomie flytter, søger jeg en ny roomie, som vil dele dette lækre lejemål.
Lejligheden har 4 værelser hvoraf du vil leje det ene. Derudover deler vi fælles arealerne bestående af et stort køkkenalrum, kontor, altan og badeværelse.
Placering: Hasle torv (Indenfor 100m radius: supermarked, take-away muligheder, KFT asian market og meget andet)
3a busforbindelse 50m fra hoveddør
12 min. På cykel til Aarhus C
Lejligheden: 108m2 lys, velholdt og delevenlig lejlighed med sydvendt altan
Dit værelse er 18,5m2 med masser af indbygget skabsplads
Køkken med opvaske maskine
Kontor
Fuld vaske søjle
Rolig baggård til fri afbenyttelse
Cykel kælder
Gratis bil parkering i nærområdet (Mulighed for leje af p-plads i aflåst p-kælder (ladestander tilgængelig))
Elevator
Om mig: Jeg er en aktiv og positiv fyr på 29 somre, som har boet i lejligheden i 2 år. Har tidligere boet i Aalborg ifm. studie, men oprindelig fra Sønderjylland. Har fuldtidsarbejde som stærkstrøms ingeniør, hvor jeg udvikler strømforsyninger til energisektoren.
Min fritid bruger jeg på bl.a. beachvolley, træne i det lokale gym, læse, nyde mad eller øl med vennerne og besøge familien i ny og næ.
Har ovenstående interesse, glæder jeg mig til at hører fra dig. Yderligere information kan fremsendes ved interesse.