Jeg har været heldig at få fingrene i en sprit ny 3 værelses lejlighed i "Godsbanehuset" på Søren Frichs Vej, 8000 Aarhus C, hvor jeg lejer det ene værelse ud.
Lejligheden er 77kvm og består af 2 værelser på 10 kvm og et stort fælles køkken alrum med opvaskemaskine. Der er badeværelse med egen vaskemaskine/tørretumbler. Dertil tilhører der en stor, dejlig sydvest vendt altan, hvor der er udgang fra mit værelse, men dog til fælles brug. Der er også en stor fælles gård, som formentlig vil blive gjort i stand inden alt for længe (Der bliver stadig bygget)
Indflytning vil være tidligst d. 15/7-2022 men men mulighed for fleksibel indflytningsdato📆.
Husleje💰: 4.600 inkl. Aconto vand. Da der endnu ikke er fundet internet-, el- og varmeudbyder, er prisen ikke sat på dette. Men disse ting kommer vi selvfølgelig til at deles om.
Depositum: Ligger på 13.800 kr. + den første måneds husleje på 4.600. Ialt 19.100.
Lidt om mig🙋♀️:
Jeg er 26 år og uddannet fysioterapeut i januar 2021, og jeg har fået job på AUH fra 1/6.
Jeg har boet i Esbjerg siden 2017 og ønsker nu at rykke mine teltpæle op og flytte til Aarhus.
Jeg er meget nede på jorden, nyder hyggerstunder i stuen, et glas vin i ny og næ, filmaftener og god mad. Derudover spiller jeg en masse fodbold og dyrker crossfit ved siden af, når der er tid til dette. Jeg respekterer selvfølgelig også en lukket dør. Der skal være plads til at man kan være sig selv.
Det er vigtigt for mig at pointere, at du ikke “bare” lejer et værelse, men ønsker at være en del at et lille "bofællesskab". Det er vigtigt for mig at man føler sig hjemme og kan slappe af og være sig selv.
Smid gerne en besked over her eller på mit nr.
Med venlig hilsen Ida
OBS! Billederne er fra udstillingslejligheden.