
Arkitekt tegnet murstens villa (Arkitekt Einar Ørnsholt). Renoveret med ny slebne gulve og med nyere køkken og badeværelse.
Huset er på 150 kvadratmeter og 40 kvadratmeter kælder. Huset ligger på villavej med gode parkeringsforhold. Haven er stor med hyggelige kroge og plads til at spille fodbold. Mulighed for egen garage.
Huset indeholder:
Huset er placeret på en villavej med 500 meter til det nærmeste supermarked og 1000 meter til byens centrum. Nakskov, der er Lollands største by, ligger smuk for enden af Nakskov Fjord. Byen har mange hyggelige stræder og gader – heriblandt en af Danmarks ældste gågader. Byens har mange lystbåde havne og en meget børne venlige badestrand (Hestehovedet).
Huset er renoveret og vil være klar til indflytning 31. december 2026. Vand betales aconto. Varme og elektricitet afregnes direkte med leverandørerne. Huset opvarmes med fjernvarme.
Huset udlejes kun til familie med fast arbejde.
Monthly net rent
9.000kr