Her får du mulighed for at bo i et hus, der har fået en gennemgribende renovering, huset er omgivet af få nabo'er. der er fornyligt blevet nedrevet et mejeri som er lavet til fælles bålplads og en sø som nabo. området har et aktivt byliv med børne familier omgivet af noget lækkert natur, kun 5 min kørsel til Hjørring. Her får du altså et hus med mulighed for at bo nær bylivet samtidig med at være omgivet af rig natur. Meget sjælden udbudt udlejnings mål i yderst atraktivt område - Ilbro.
Huset har 4 værelser, spisekøkken, småt badeværelse med forgang.
Samt en lille garage, med et lille gammelt værksted, der kan bruges til hobby projekter eller opbevaring. Tilhørende er en lille have på omkring 571 kvm, med 3 slags frugttræer
Den gennemgribende renovering er det valgt at bruge penge, på de elementer der skaber mest værdi for både lejer og udlejer, så det er altså ikke alt der har fået en omgang:
- Varmekilde, udskiftning til helt nyt naturgas fyr, med flex varme, med et fyr hvor både forbrugsvand og centralvarmen kan reguleres(billigere end fjernvarme).
- Huset er efterisoleret, og med en double hulmur isolering, så er huset rigtig godt isoleret.
- Fornyet badeværelset - nye klinker, nyt toilet, brusehovede, håndvask og armatur
- Udskiftning til helt ny EL-tavle
- Udskiftning af køkken
- Gulvskift, i de fleste rum
- malede vægge
- Flere vægge som er pudset(til bedste evne o.0)
Acc, el og varme betales til de respektive selskaber.
1-2 husdyr tilladt.
Jeg har ladet et par møbler blive stående, hvis det er nogen som kunne være interessante! ellers får vi dem fjernet
Glæder mig til at høre fra dig