Log in
  1. Home
  2. Houses
  3. Aarhus
  4. 3 rooms
  5. Aarhus C
Floor plan
Yesterday
3 room house of 65 m²
Knudrisgade, 8000 Aarhus, Aarhus C
Monthly net rent
13.995
kr
13.995 kr.
Utilities
600 kr.
Move-in price
70.575 kr.

Available from
1 September 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

Yesterday

Unikt byhus fra 2021 - Perfekt til den lille familie eller delevenligt for 2

Dette sjældent udbudte byhus med hems og ekstra værelse søger nye lejere – perfekt til den lille familie, parret eller som delevenligt hjem for to. Boligen byder i stueplan på et lyst og indbydende køkken-alrum med god plads til både spisebord og hyggeligt opholdsområde. Herudover findes et flot badeværelse samt et værelse i god størrelse. Fra stueetagen er der direkte udgang til en privat terrasse, hvor sommerdagene kan nydes i rolige omgivelser. Fra køkken-alrummet fører trappen op til 1. sal, hvor boligen rummer en hyggelig repos med plads til sofaarrangement eller kontorplads. Her findes også byhusets andet værelse, som har en god størrelse med plads til både dobbeltseng og garderobeløsning. Lejemålet har en spændende og funktionel indretning med en hyggelig hems, som giver boligen ekstra charme og anvelsesmuligheder. Der kan ansøges om tilladelse til at holde én mindre hund. Øvrige husdyr er ikke tilladt.

About property

Property type
House
Size
65 m²
Rooms
3

Available from
1 September 2026
Monthly net rent
13.995 kr.
Utilities
600 kr.
Deposit
41.985 kr.
Prepaid rent
13.995 kr.
Move-in price
70.575 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
11/05/2026
Listing-id
5158418
Search Agent
Your search:
Aarhus, Aarhus C, Houses
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 600 ads
Last active: Today
Profile created: 7 years ago
Monthly net rent
13.995
kr
13.995 kr.
Utilities
600 kr.
Move-in price
70.575 kr.

Available from
1 September 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Aarhus, Aarhus C, Houses
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 600 ads
Last active: Today
Profile created: 7 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
13.995
kr

Other results in Aarhus

3 rm. apartment of 70 m²
Aarhus C, Thomas Koppels Gade
11.895 kr.2 hours ago

Popular search terms

All in Houses
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play