Lækkert hus beliggende vest for Hasseris.
Stueetage rummer godt køkken med spiseplads og nyere hårde hvidevarer, lille toilet og stor vinkelstue, hvor der kan indrettes kontorplads eller ekstra værelse i det ene hjørne. Bryggers med nyere vaskemaskine og tørretumbler. Der er Velfac vinduer i det meste af huset.
På 1. sal er der 4 store værelser, heraf stort soveværelse med meget skabsplads, depotrum samt stor stue med loft til kip. Endvidere stort bad med badekar og brus. Fra stuen på 1. sal er der udgang til stor tagterrasse.
Der er ugeneret gårdhave med store flisearealer og lille have til lejemålet, samt opvarmet depotrum på ca. 10 kvm. Gode parkeringsforhold.
Der er fibernet og der er mulighed for mindre husdyr efter aftale.
Boligen er opvarmet med ny varmepumpe med energimærke A++
Boligen fremstår i meget fin stand. Trægulvene er nyistandsatte og boligen fremstår i nymalet stand.
Huset er roligt beliggende vest for Hasseris, ca. 2,5 km. fra bygrænsen. Der er gode busforbindelser til Aalborg og til Nørholm skole. Tæt afstand til Aalborg Golfklub.
Området er desuden ideelt til cykling og Restrup Skov er tæt på. Ligesom Limfjorden også er tæt på.
Der er mulighed for opstaldning af egen hest på ejendommen.