Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Videbæk
  4. 1 rooms
Yesterday
1 room apartment of 46 m²
Torvet, 6920 Videbæk
Monthly net rent
2.069
kr
2.069 kr.
Move-in price
8.276 kr.

Available from
15 August 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

Yesterday

1 værelses lejlighed på Torvet i Videbæk udlejes

På Torvet ligger 6 studieboliger i stueplan samt 14 familieboliger på 1 og 2 sal Boligerne er opført i 1994 som lejligheder med elevator Beboerne i studieboligerne har adgang til fælles cykelrum m/vaskemaskine Beboerne i familieboligerne har depotrum. Videbæk er den 3 største by i Ringkøbing-Skjern Kommune og beliggende imellem Ringkøbing og Herning. Videbæk er en god handelsby, med mange shoppe-muligheder og en attraktiv erhvervsby. Byen byder på mange muligheder for aktiviteter, bl.a svømmehal, bowling, fitness, fodbold, badminton, gymnastik, spejder mm. I Videbæk er der dagplejere, vuggestue, børnehaver,  folkeskole med 0 - 9 klasse og friskole med 0 - 9 klasse. Afdelingen består af 48 familieboliger og 6 studieboliger. Boligernes energimærke: C Telefonen er åben mandag - torsdag 9.00-12.00 og 13.00-15.00. Fredag fra 9.00-12.00. For at kunne leje denne bolig, kræver det man er medlem af boligforeningen. På BoligPortal annonceres kun reelt ledige boliger uden eksisterende venteliste på annonceringstidspunktet. Venligst kontakt udlejer hvis du er interesseret i lejemålet.

About property

Property type
Apartment
Size
46 m²
Rooms
1

Available from
15 August 2026
Monthly net rent
2.069 kr.
Housing deposit
6.207 kr.
Move-in price
8.276 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
18/05/2026
Listing-id
4772865
Search Agent
Your search:
Videbæk, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 12 years ago
Monthly net rent
2.069
kr
2.069 kr.
Move-in price
8.276 kr.

Available from
15 August 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Videbæk, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 12 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
2.069
kr

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play