Fantastisk flot og rummelig lejlighed. Lejligheden ligger på 4. sal med udsigt over hele Gudenådalen, parken og en bid af byen.
Stor stue og 2 værelser. Få skridt fra banegården, indkøbsmuligheder, svømmehal og den fantastisk natur.
Veldisponeret planløsning.
Stor entré med god plads til overtøj og opbevaring i faste skabe. Lejligheden indeholder en god og stor stue med 5 store skråvinduer med den skønneste udsigt.
Køkkenet har en fin størrelse og er med god opbevaringsplads og opvaskemaskine. Opbevaringsrum lige ud af køkkendøren. Fra køkkenet er der (via opbevaringsrummet) nedgang til bagtrappen.
Stort soveværelse med stort walk-in closet.
Børne-/kontor-/gæsteværelse med fast skab.
Badeværelset har en rigtig god størrelse, dejligt lys og med rummeligt brusebad og vaske-/tørremaskine.
Ejendommen, kaldet “Palæet” er flot og smukt vedligeholdt. Flot indgangsparti og trappeopgang. Der adgang til dejlig have med grill og plæne at boltre sig på, samt overdækket cykelparkering. Meget hyggelig og ordentlig ejerforening.
Kat eller lille hund (= under 10 kg) tilladt.