Log in
  1. Home
  2. Apartments
  3. Odense
  4. 2 rooms
  5. Odense C
Yesterday
2 room apartment of 65 m²
Thuresensgade, 5000 Odense, Odense C - 1st floor
Monthly net rent
6.125
kr
6.125 kr.
Utilities
1.000 kr.
Move-in price
25.500 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Do you need a loan?

Yesterday

Thuresensgade - Od. C

I en charmerende ejendom på attraktive Thuresensgade i Odense C udlejes nu denne skønne og velindrettede 2-værelses lejlighed på 65 m², beliggende på førstesalen. Her får du en bolig med en central placering tæt på byliv, indkøb, caféer og grønne områder. Lejligheden byder på et flot og moderne køkken med alt i hårde hvidevarer – herunder opvaskemaskine – samt elegante parketgulve, der giver boligen et stilrent og indbydende udtryk. Badeværelset fremstår lyst og lækkert med flotte fliser og separat bruseniche. Den rummelige stue har et skønt lysindfald og adgang til en lille hyggelig altan, som giver mulighed for at nyde morgenkaffen eller de lune sommeraftener. Derudover indeholder lejligheden et godt og regulært soveværelse med plads til både seng og opbevaring. Boligen har flotte afhøvlede gulve, dørtelefon samt adgang til fælles vaskeri i ejendommen. Månedlig leje: 6.125 kr. Aconto varme: 600 kr. Aconto vand: 400 kr. Depositum: 18.375 kr. Bemærk: Billederne er fra et identisk lejemål.

About property

Property type
Apartment
Size
65 m²
Rooms
2
Floor
1st

Available from
1 June 2026
Monthly net rent
6.125 kr.
Utilities
1.000 kr.
Deposit
18.375 kr.
Prepaid rent
0 kr.
Move-in price
25.500 kr.
Do you need a loan?
Creation Date
18/05/2026
Listing-id
1493146
Search Agent
Your search:
Odense, Odense C, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 23 years ago
Monthly net rent
6.125
kr
6.125 kr.
Utilities
1.000 kr.
Move-in price
25.500 kr.

Available from
1 June 2026
Rental period
Unlimited
Landlord online today
Search Agent
Your search:
Odense, Odense C, Apartments
Send me alerts based on these search criteria - for free!
Landlord
Approved by BoligPortal
More than 1000 ads
Last active: Today
Profile created: 23 years ago
Landlord online today
Monthly net rent
6.125
kr

Other results in Odense

Free contact
2 rm. apartment of 76 m²
Odense C, Krudthusgade
7.000 kr.5 days ago

Popular search terms

All in Apartments
GET APP
Google Play
SUPPORTRent out a roomMoving inspectionSublease contractSublet a rental propertyCustomer supportTerms and conditions
SOCIAL MEDIA
GET APP
Google Play

Dansk